آموزش کسب و کار الکترونیکی - مدیریت کسب و کار (بخش سوم)

آموزش کسب کار الکترونیکی - بازاریابی - ایمیل مارکیتینگ - تجارت الکترونیکی - بازاریابی مجازی اینترنتی
مدیریت کسب و کار (بخش سوم)
دوشنبه 30 آذر 1394 ساعت 05:09 ب.ظ | نوشته ‌شده به دستمحمود کریمی | ( نظرات )

 مدیریت کسب و کار (بخش سوم)

اشتباهات متداول در تصمیم گیری 
از آنجا كه دوست داریم باور كنیم كه هیچگونه پیش‌داوری نداریم، اما حقیقت این است كه هر كس این مشخصه را دارد. هر چه از خودتان و كارهایتان بیشتر آگاهی داشته باشید،‌ بهتر می‌توانید عمل كنید. دلیل اصلی اینكه هر كس روش و دیدگاه خاص خود را دارد این است كه مغز به سادگی نمی‌تواند متوجه هر چیزی شود، حداقل سطح كنجكاوی هر كس متفاوت است.
آیا تاكنون سعی كرده‌اید ۱۰ چیز جدید را با هم بیاموزید؟ اگر اینطور است، می‌‌دانید كه یادگیری خیلی آسان خواهد بود و این به دلیل روش كاركرد مغز است. مغز شما همه اطلاعات را طوری طبقه‌بندی می‌كند كه بدون قاطی‌كردن آنها بتوانید جهان اطراف خود را درك كنید. زمانی كه نمی‌توانیم بسیاری از فرضیات را تشخیص دهیم به دلیل فقدان آموزش در جامعه است (مانند والدین، معلمان، همه مؤسسات و غیره .)
در زیر تعدادی از رایج‌ترین اشتباهات تصمیم‌گیری گردآوری شده است، با یادگیری آنها می‌توانید در آینده، از آنها اجتناب كنید.

منبع : روزنامه تفاهم

 به اطلاعات تخصصی بسیار تكیه كنید.

اغلب افراد بسیار مایلند كه به گفته‌های متخصصین تاكید و توجه كنند. به خاطر بسپارید كه متخصصین انسانهایی هستند كه خود نیز پیش‌داوری‌هایی هستند. با جستجوی اطلاعات از منابع متفاوت‌، اطلاعات بهتری را به دست خواهید آورد، بخصوص زمانی كه انرژی خود را بر این منابع متوجه سازید.

 اطلاعاتی را كه از دیگران به دست می‌آورید را ارزیابی كنید.

افراد تمایل دارند تا معیار اطلاعاتی را كه از جامعه بدست می‌آورند را ارزیابی كنند. بعنوان مثال متخصصین، والدین، گروههای عالی رتبه، افرادی كه روشی برای بیان عقاید خود دارند، جزء افرادی هستند كه همیشه باور داریم بیشتر از ما می‌دانند. از خود بپرسید: آیا آنها به اندازه من از این مسائل و مشكلات آگاه هستند؟ معیارهای آنها با من مشابه است؟ آیا آنها نسبت به مسائل من دارای تجربه شخصی هستند؟ به عبارت دیگر عقاید آنها را در دورنمایی نگاه دارید.

 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
نویسندگان
جستجو در سایت
چت روم
چت روم مسابقه ها
لینکدین
آمار الکسا
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic