آموزش کسب و کار الکترونیکی - مطالب آذر 1394

آموزش کسب کار الکترونیکی - بازاریابی - ایمیل مارکیتینگ - تجارت الکترونیکی - بازاریابی مجازی اینترنتی
هوش کسب و کار (BI)
دوشنبه 30 آذر 1394 ساعت 04:37 ب.ظ | نوشته ‌شده به دستمحمود کریمی | ( نظرات )

هوش کسب و کار (BI)

مجموعه‌ای از نظریات، روش‌ها، فرایندها، معماری‌ها و فناوری‌هایی است که برای تبدیل داده خام به اطلاعات مفید و معنادار استفاده می‌شود. هوش کسب و کار مقادیر بزرگی از اطلاعات را برای شناسایی و توسعه فرصت‌های جدید بکار می‌گیرد. بهره بردن از فرصت‌های جدید و اعمال یک استراتژی اثربخش می‌تواند مزیت بازار رقابتی و پایداری بلندمدت به ارمغان بیاورد.

هوش کسب و کار می‌تواند در مقاصد کسب و کاری ذیل بکار برود تا در کسب و کار منجر به تحقق ارزش بشود:

  1. اندازه‌گیری برنامه‌ای که سلسله مراتبی از شاخص‌های عملکرد و محک زنی (مدل مرجع شاخص‌ها) ایجاد می‌کند که راهبران کسب و کار در جریان اطلاعات پیشرفت به سوی اهداف کسب و کار قرار می‌دهد (مدیریت فرایند کسب و کار).
  2. تحلیل برنامه‌ای که فرایندهای کمی برای کسب و کار ایجاد می‌کند که بتواند به شناخت تصمیمات بهینه دست بیابد و به اکتشاف دانش کسب و کار بپردازد. برنامه‌های این گروه شامل موارد زیر می‌شوند: داده‌کاوی، فرایندکاوی، تحلیل آماری، تحلیل پیشنگرانه، مدل‌سازی پیشنگرانه، مدل‌سازی فرایندهای کسب و کار، پردازش وقایع پیچیده تعاملی و تحلیل تجویزی
  3. گزارش‌دهی/گزارش‌دهی سازمانی- برنامه‌هایی که زیرساخت‌های لازم برای گزارش‌دهی استراتژیک را در خدمت به مدیریت استراتژیک کسب و کار انجام می‌دهند که با گزارش‌دهی عملیاتی متفاوت است. این نوع گزارش‌ها شامل مصورسازی داده، سامانه اطلاعات مدیریتی و پردازش تحلیلی برخط (Online analytical processing)  می‌شوند.
  4. تعامل/ سکوی تعامل- برنامه‌هایی که از طریق به اشتراک گذاری داده و تبادل اطلاعات الکترونیکی، مناطق مختلف (داخل یا بیرون از کسب و کار) را برای انجام کار کنار یکدیگر می‌آورد.
  5. مدیریت دانش- برنامه‌هایی که از طریق استراتژی‌ها و اقداماتشان برای شناخت، خلق، بازنمایی، توزیع و قادر ساختن سازمان به درک بینشها و تجربه‌هایی که دانش واقعی کسب و کار هستند سازمان‌ها را تبدیل به شرکت‌هایی داده پیشران می‌سازند. مدیریت دانش به مدیریت یادگیرند و انطباق تنظیمی منجر می‌شود.

منبع : ویکی پدیا

مدیریت کسب و کار (بخش سوم)
دوشنبه 30 آذر 1394 ساعت 04:09 ب.ظ | نوشته ‌شده به دستمحمود کریمی | ( نظرات )

 مدیریت کسب و کار (بخش سوم)

اشتباهات متداول در تصمیم گیری 
از آنجا كه دوست داریم باور كنیم كه هیچگونه پیش‌داوری نداریم، اما حقیقت این است كه هر كس این مشخصه را دارد. هر چه از خودتان و كارهایتان بیشتر آگاهی داشته باشید،‌ بهتر می‌توانید عمل كنید. دلیل اصلی اینكه هر كس روش و دیدگاه خاص خود را دارد این است كه مغز به سادگی نمی‌تواند متوجه هر چیزی شود، حداقل سطح كنجكاوی هر كس متفاوت است.
آیا تاكنون سعی كرده‌اید ۱۰ چیز جدید را با هم بیاموزید؟ اگر اینطور است، می‌‌دانید كه یادگیری خیلی آسان خواهد بود و این به دلیل روش كاركرد مغز است. مغز شما همه اطلاعات را طوری طبقه‌بندی می‌كند كه بدون قاطی‌كردن آنها بتوانید جهان اطراف خود را درك كنید. زمانی كه نمی‌توانیم بسیاری از فرضیات را تشخیص دهیم به دلیل فقدان آموزش در جامعه است (مانند والدین، معلمان، همه مؤسسات و غیره .)
در زیر تعدادی از رایج‌ترین اشتباهات تصمیم‌گیری گردآوری شده است، با یادگیری آنها می‌توانید در آینده، از آنها اجتناب كنید.

منبع : روزنامه تفاهم

ادامه مطلبمدیریت کسب و کار (بخش دوم)
دوشنبه 30 آذر 1394 ساعت 04:02 ب.ظ | نوشته ‌شده به دستمحمود کریمی | ( نظرات )
مدیریت کسب و کار (بخش دوم)

تصمیم گیری 
یكی از بهترین تصمیم‌ها یادگیری این موضوع است كه چگونه تصمیم‌گیرنده خوبی باشید. این امر نیازمند تعهد، درك و مهارت می‌باشد كه بسیار ارزشمند است.

آیا تصمیم گیرنده خوبی هستید؟ 
مراحل مختلف در اجتناب از اشتباهات رایج و ایجاد تصمیم‌گیری كارا را بیاموزید.
تصمیم‌گیری، تصمیم‌گیری،‌ تصمیم‌گیری سؤال این است: آیا شما یك تصمیم‌گیر خوب هستید؟ اگر فكر می‌كنید كه این چنین نیست، هیچ جای غصه نیست. تصمیم‌گیری مهارتی است كه می‌توانید از دیگران بیاموزید. اگرچه بعضی از افراد این مهارت را احتراز از دیگران می‌آموزند،‌ اما فرآیند آن مشابه است. دو نوع تصمیم‌گیری اصلی وجود دارد:

1-     آنهایی كه با استفاده از فرآیند خاص بدست می‌آید.

2-     آنهایی كه تنها مانند یك رویداد است.

ادامه مطلبمدیریت کسب و کار (بخش اول)
شنبه 28 آذر 1394 ساعت 01:12 ب.ظ | نوشته ‌شده به دستمحمود کریمی | ( نظرات )

مدیریت کسب و کار (بخش اول)

موفقیت هر كسب و كار رابطه نزدیكی با چگونگی صحیح كنترل كردن آن امور آن دارد: در واقع مدیریت صحیح كسب و كار موجب رشد آن می شود.
مدیریت كسب و كار را نباید صرفا یك عمل آكادمیك محسوب كرد. مدیریت واقعی در بر گیرنده هدایت قوی، رفتار مثبت، دانش كسب و كار و مهارتهای مناسب فردی است. مدیریت در حقیقت هدایت افراد، تاثیر گذاری بر كار و تصمیم گیری به موقع و صحیح است و مهارتهای مدیریتی را به مرور زمان می بایست كسب كرد و به بیان دیگر كسب مهارتهای مدیریتی در واقع همانند سپرده گذاری در بانك می باشد.

 ●هدایت و راهبری كسب و كار 
هیچ زن و یا مردی در دنیای كسب و كار تنها نیست. در این حیطه شما نیازمند كمك افراد دیگر هستید و باید بتوانید از آنها كمك بگیرید تا بتوانید كسب و كارتان را هدایت كنید.
▪ 
راهنمائی گرفتن(Mentoring) 
كارآفرینان موفق و با تجربه اغلب سئوالات مشابهی را می پرسند.

چگونه كارآفرینان جدید می توانند از تجربیات دیگران استفاده كنند؟ با راهنمائی گرفتن واژه Mentoring میان معلمان و دانش اموزان مصطلح است و زمانی به كار می رود كه افراد حرفه ای و با تجربه اطلاعاتی را به افراد كم تجربه ارئه می دهند.

شبكه ارتباطی 
شبكه ارتباطی یك وسیله ساده است كه هركس در دنیای كسب و كار می تواند با آن سرو كار داشته باشد. شبكه ارتباطی می تواند كارآمدترین وجه بازاریابی شما محسوب شود و در نتیجه آن علاوه بر ایجاد بازار برای شما، اطلاعات مناسبی در ارتباط با كسب و كارتان در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
میزگرد 
میز گرد یك بحث رسمی غیر گروه میان افراد حرفه ای است كه داوطلبانه اطلاعات و منابع را در اختیار سایرین قرار می دهند. در طول زمان روابط افراد حرفه ای و ماهر با یكدیگر توسعه میابد و شركت كنندگان با كسب و كارهای یكدیگر آشنا می شوند.
 داشتن اطلاعات به روز 
عصر اطلاعات جامعه ما را تغییر داده است و اكنون در عصر اطلاعات افراد از طریق پست الكترونیك با یكدیگر ارتباط دارند و می توانند اخبار جدید را در دنیای تكنولوژی و بی سیم دنبال كنند. حققت امر این است كه هر روزه اطلاعات ما را بمباران می كنند اما متاسفانه اغلب این اطلاعات نمی تواند به خط مشی كسب و كار ما كمك كند و در آنجا هدایت صحیح آن است كه ما متدها و راهكارهای خودمان را دنبال كنیم و در كنار آن دانش و اطلاعات خود را در ارتباط با كسب و كار به روز نگه داریم.

ادامه دارد ...
آموزش کسب و کار الکترونیکی
چهارشنبه 25 آذر 1394 ساعت 04:40 ب.ظ | نوشته ‌شده به دستمحمود کریمی | ( نظرات )

آموزش کسب و کار الکترونیکی

آموزش کسب و کار الکترونیکی یکی از جدیدترین برنامه های آموزشی و کاربردی و بر اساس جدیدترین دانش روز دنیا می باشد به  بررسی شیوه های راه اندازی کسب و کار اینترنتی و روشهای گسترش آن جهت افزایش فروش محصولات و خدمات از طریق تمامی امکانات موجود وب می پردازد.

منبع: سایت تایم تو آپ  (زمان تغییر | تازه‌های فناوری، آموزش کسب و کار الکترونیکی و اینترنتی)

منبع: راهکار مدیریت


ادامه مطلب 
نویسندگان
جستجو در سایت
چت روم
چت روم مسابقه ها
لینکدین
آمار الکسا
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات